Wydawnictwo PK przygotowuje publikacje do druku zgodnie z zasadami i normami wydawniczymi oraz językowymi. Opracowuje tekst pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym, ma prawo do pewnych sugestii dotyczących zwięzłości pracy, przeprowadza korektę składu i łamania, decyduje o ostatecznym kształcie okładki. Ma prawo do nieprzyjęcia i odmowy wydania utworu w przypadku braku akceptacji korekty redakcyjnej.
- Po złożeniu publikacji do Wydawnictwa i podpisaniu umowy wydawniczej praca kierowana jest do recenzji zgodnie z procedurą opisaną na stronie Proces wydawniczy.
- Po zakończeniu procesu recenzenckiego i poprawie tekstu przez autorów rozpoczyna się praca redakcyjna obejmująca adiustację, korektę oraz skład komputerowy.
- Autor otrzyma do korekty autorskiej tekst z adiustacją językowo-stylistyczną oraz pytaniami dotyczącymi wątpliwości dostrzeżonych podczas korekty przez redaktora.
- Autor zobowiązany jest do rozstrzygnięcia wątpliwych kwestii merytorycznych. W trakcie korekty autorskiej może nanieść wyłącznie poprawki powstałe z winy Wydawnictwa oraz poprawić istotne błędy merytoryczne w wyróżniający sposób (w trybie śledzenia zmian lub kolorową czcionką).
- W przypadku większych zmian naruszających układ tekstu autor będzie zobowiązany do pokrycia kosztów wynikających z ponownego przełamania tekstu.
- W publikacjach zbiorowych za korektę autorską odpowiada redaktor tomu, w tym również za przekazanie poszczególnych tekstów autorom.
- Po korekcie autorskiej redaktor ponownie czyta i sprawdza cały tekst.
- Ostateczna wersja publikacji jest przekazana autorowi, który zobowiązany jest do zaakceptowania jej do druku.